Aktuální projekty

2016–2018 Sportujme, spolupracujme a vzdělávejme se

Na projektu se podílejí města, školy a sportovní kluby z ČR, Slovenska (Tvrdošín) a Litvy (Biržai). Projekt je zaměřen na práce v terénu s videokamerou, GPS navigací a jejich následné využití pro cyklotrenažery (ergometry). Projekt rozvíjí podnikatelské a jazykové dovednosti studentů, a to zejména vytvořením fiktivní cestovní kanceláře.

Informace poskytne: Ing. Stanislav Laštůvka

2016–2018 Science beyond the classroom: undiscovered occupational areas

V průběhu střední školy se rozhoduje o budoucím zaměření uchazečů. Tento projekt vytváří pozitivní motivaci pro práci spojenou s vědami a přispívá tak k řešení dvou významných problémů dneška – nezaměstnanosti mladých a nedostatku kvalifikovaných odborníků v technických a přírodovědných profesích.

Projekt je zaměřen na poznávání vědy mimo školní třídu a s tím souvisejících, často překvapivých, povolání. Řeší se na gymnaziálních školách v ČR (Rájec-Jestřebí: energie a vytápění budov), Německu (Hannover: pozemní doprava), Francii (Pau: chemický průmysl a parfumerie) a Španělsku (Sevilla: životní prostředí).

Informace poskytne: Mgr. Kateřina Pernicová

2015–2018 Let´s Walk and Learn - Education via Tourist Paths in Europe

Na projektu se podílejí školy z ČR, Francie (Les Fins) a Slovenska (Tvrdošín). Projekt je zaměřen na environmentální výchovu: na poznávání prostředí, v němž žijeme, a jeho porovnání s podmínkami v regionech našich partnerských škol. Za tímto účelem sledujeme a zaznamenáváme počasí, proměny ročních dob v přírodě a zkoumáme různé ekosystémy a vliv člověka na ně.

Informace poskytne: Mgr. Barbora Honzátková