Pravidelné exkurze a kurzy | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Pravidelné exkurze a kurzy

Nově nastupující třídy (Prima, 1. ročník) začátkem školního roku absolvují adaptační pobyt. Zde se s pomocí školených instruktorů vzájemně lépe poznají a v rámci různorodých sociálních her a mírně adrenalinových zážitkových aktivit v ideálním případě vytvoří základ fungujícího třídního kolektivu. Adaptační pobyt je určen i pro třídní vyučují a probíhá s pozornou účastí výchovné poradkyně.

Každoročně realizujeme lyžařský kurz v Jeseníkách. Studenti zde mají možnost vybrousit svoje lyžařské či snowboardové dovednosti a přitom si užít spoustu zábavy. Kurz je určen především třídám Prima, Sekunda, 1. ročník a 2. ročník a studenti jej mohou využít opakovaně.

Studenti 3. ročníku obvykle absolvují vícedenní historicko-kulturní exkurzi do Prahy. Tradičními vrcholy pražského programu bývají plavba po Vltavě a návštěva některého z vyhlášených pražských divadel.

Pro studenty vyšších ročníků jsou určeny sportovně zaměřené kurzy. Na výběr bývá vodácký kurz, cykloturistický kurz, případně kurz windsurfingu.

V pravidelných cyklech organizujme krátkodobé jazykové pobyty v zahraničí, především ve Velké Británii. Jazykové pobyty jsou tvořeny výukovou částí (s rodilými mluvčími) a poznáváním (památky, zajímavosti, festivaly apod.).

Nedílnou a oblíbenou součástí školního života jsou zájezdy na divadelní představení do Brna. Navštěvujeme populární muzikálovou scénu, ale i činoherní kusy.

Každoročně jsou připraveny také různorodé tematické exkurze a besedy z oblasti přírodních i humanitních věd, případně besedy určené maturantům.