Služby

Škola propaguje e-learningové vzdělávání a studenti mají možnost využívat celou řadu kurzů vytvořených v interaktivním prostředí moodle. K aktivní práci v tomto prostředí je nutné přihlášení a zápis do uvedených kurzů. Klíče ke kurzům jsou k dispozici u jednotlivých vyučujících, některé kurzy se stanou volně přístupnými.
Moodle

Studenti i jejich rodiče jsou prostřednictvím elektronické žákovské knížky informováni o výsledcích studia, o aktuálním dění ve škole a mají možnost komunikovat s jednotlivými vyučujícími případně ředitelem školy. Internetová žákovská knížka slouží i pro omlouvání absencí v souladu se Školním řádem. K přístupu do internetové žákovské knížky potřebujete přihlašovací jméno a heslo, které je studentům a jejich rodičům sděleno na začátku studia.
Edupage

Škola zajišťuje pro studenty stravování, k dispozici je výběr ze dvou jídel a stravování probíhá v budově školy. Výběr jídel je možný na terminálu u jídelny nebo přes internet z kteréhokoliv počítače. Rodiče mají možnost sledovat čerpání obědů i uskutečněné platby. Obědy je možné hradit hotově v kanceláři školy případně bezhotovostní způsobem. K přístupu do této aplikace potřebujete přihlašovací jméno a heslo, které je studentům sděleno při přihlášení ke stravování.
Obědy

Studenti školy mají možnost si zapůjčit knihy ve školní knihovně.

Naše škola se aktivně zapojuje do spolupráce středních škol v Evropě prostřednictvím informačních a komunikačních technologií (ICT). Tato aktivita je označovaná eTwinning a kromě komunikace studentů pomocí ICT umožňuje rozšíření schopnosti komunikovat v cizím jazyce, seznámení s kulturou jiné země a motivuje studenty svojí odlišností od běžné výuky. K přístupu na portál eTwinningu potřebujete přihlašovací údaje, které Vám sdělí příslušný vyučující.
Vyučující Mgr. Kateřina Pernicová obdržela certifikát eTwinning Label za projekt Ecriture collaborative d'un ejournal
Vyučující Mgr. Miroslav Tesař obdržel certifikát eTwinning Label  za projekt The Online In Progress Film Festival.
eTwinning

Zájemcům o studium může škola zajistit ubytování, a to v Domově mládeže v Blansku, Bezručova 33, 678 01 Blansko. Bližší informace Vám poskytne ředitel školy Ing. Stanislav Laštůvka, tel. 516 432 181.