Výchovné poradenství

fotoJe služba určená studentům, jejich rodičům a pedagogickým pracovníkům. Těžištěm práce výchovného poradce je pomoc při profesní orientaci studenta, prevence a řešení školních a výchovných problémů. Cílem je zdárný průběh studia a úspěšný osobnostní rozvoj studenta. Všechny získané informace jsou důvěrné a v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

Konkrétní příklady práce výchovného poradce:

• Seznámení studentů nových tříd s formami a způsobem studia na naší škole, adaptační pobyt organizujeme na začátku školního roku
  • Podpora studentů při zvládání adaptačních potíží při vstupu na gymnázium
  • Konzultace a informace o možnostech studia na VŠ a VOŠ, přípravných kurzech pro studenty    maturitních tříd, dnech otevřených dveří jednotlivých VŠ, veletrzích vzdělávání
  • Pomoc se studiem ve zvláštních situacích (specifické poruchy učení, vysoká omluvená absence, neprospěch,...)
  • Pomoc při řešení vztahových obtíží (pozice ve třídě, kontakt s pedagogy, prevence šikany,
    složitá rodinná nebo osobní situace,...)
  • Spolupráce se školním metodikem prevence při zjišťování a nápravě nežádoucích jevů (alkohol, drogy, šikana, záškoláctví,...)
  • Spolupráce s odborníky mimo školu (pedagogicko-psychologická poradna, střediska výchovné péče, orgány státní  správy,...)

Co mohou očekávat maturanti:

1. Pomoc při řešení problémů s organizací přípravy k maturitě
2. Radu, kde hledat informace nezbytné pro správné rozhodnutí o dalším studiu
3. Radu, jak pracovat s webovými stránkami, které jsou pro toto rozhodnutí důležité
4. Pomoc při volbě přípravných kurzů k přijímacím zkouškám
5. Vzor pro vyplnění přihlášky
6. Radu, jak postupovat při odvolacím řízení v případě nepřijetí na VŠ

Plán práce výchovného poradce

Výchovný poradce:      Mgr. Kateřina Pernicová

Konzultační hodiny: individuálně dle dohody
Kontakt: 516432181, 603588369

Kontaktní formulář

Využijte možnosti tohoto kontaktního formuláře kdykoliv máte potřebu se na něco zeptat, potřebujete poradit s řešením Vaší situace či chcete cokoliv vzkázat.

Jméno:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a deset
Zpráva: