Jak na přijímací řízení

Přihlášku ke studiu můžete předat v kanceláři školy nebo odeslat poštou na adresu gymnázia: Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s., Komenského 240, 679 02 Rájec-Jestřebí.

Uchazeč může do 1. kola přijímacího řízení podat maximálně dvě přihlášky.

Pro školní rok 2018/19 budeme otevírat 1 třídu čtyřletého a 1 třídu šestiletého studia.

Přijímací řízení pro přijetí od školního roku 2018/2019 bude probíhat v souladu s platnou legislativou – součástí bude jednotná přijímací zkouška.

Termíny jednotné přijímací zkoušky:

1. termín: pro čtyřletý obor
1. termín: pro šestiletý obor
2. termín: pro čtyřletý obor
2. termín: pro šestiletý obor
náhradní termín: 1. termín:
náhradní termín: 2. termín:

Kritéria přijímacího řízení ke stažení.

Uchazeči budou hodnoceni podle:

- výsledků jednotné přijímací zkoušky, která se koná formou písemného testu z:

• Českého jazyka a literatury  (maximálně 50 b)
  • Matematiky (maximálně 50 b)

- výsledků studia uchazeče, a to v pololetí 9. třídy ZŠ a na konci 8. třídy ZŠ u zájemců o čtyřleté studium a v pololetí 7. třídy ZŠ a na konci 6. třídy ZŠ u zájemců o šestileté studium

Tabulka převodu známek na body

Předmět / známka

Cizí jazyk

Dějepis

Zeměpis

Přírodopis

Fyzika

Chemie

0 b

účasti uchazeče na olympiádách a soutěžích regionálního, krajského nebo celorepublikového charakteru; toto bude dokladováno diplomem, případně zápisem do dotazníku, který zákonní zástupci uchazeče obdrží po odevzdání přihlášky ke studiu (max. 6 b).

Na základě těchto výsledků bude sestaveno pořadí uchazečů; do čtyřletého oboru gymnázia bude přijato 24 žáků a do šestiletého oboru gymnázia také 24 žáků.

Na dále uvedené adrese si mohou uchazeči po zadání příjmení a rodného čísla stáhnout zadání didaktických testů, které konali: https://vpz.cermat.cz/testy/

V dalších kolech přijímacího řízení, pokud budou vyhlášeny, se přijímací zkouška nekoná.

Rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení bude školou zveřejněno na veřejně přístupném místě ve škole a na webových stránkách školy. Okamžikem zveřejněním výsledků začíná desetidenní lhůta pro odevzdání zápisového lístku uchazečem řediteli školy.

Písemné rozhodnutí o přijetí bude uchazeči předáno školou při odevzdání zápisového lístku, pokud nebude dohodnuto jinak.

Uchazeč, který splní podmínky přijímacího řízení, se stává řádným studentem školy po podepsání Dohody o studiu uzavřené mezi ředitelem gymnázia a zákonným zástupcem studenta.