Školská rada | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Školská rada

Na škole působí školská rada zřízená dle zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším a jiném vzdělávání ve znění pozdějších předpisů. Je orgánem školy umožňujícím zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům školy, zaměstnancům školy, občanům obce a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školská rada Gymnázia Rájec-Jestřebí, o. p. s. má 6 členů.

Funkční období je tříleté a může být předčasně ukončeno kromě žádosti člena také proto, že bylo ukončeno studium nezletilého studenta, kterého člen zastupuje nebo ukončením studia zletilého studenta, který je členem Školské rady.

Školská rada:
a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,
b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,
c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,
d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,
e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,
g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,
h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy,
i) podává návrh na odvolání ředitele,
j) podává návrh na vyhlášení konkurzu na ředitele školy.

V prosinci 2018 byli jmenováni:

Předseda školské rady: Mgr. Jiří Prudký

Členové:
Mgr. Hana Nejezchlebová
Lucie Augustinová
Martina Hrdinová
Jana Vaňurová
Pavel Mikulášek

Členy je možné kontaktovat prostřednictvím vedení školy nebo na e-mailu kancelar@gymnaziumrajec.cz

Volební řád