Právní status a současná nabídka oborů

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s. je zařazeno do sítě škol, předškolních zařízení a školských zařízení (rejstříku škol a školských zařízení) a má všechny studijní obory schváleny MŠMT ČR.

Gymnázium nabízí šestiletý studijní obor – pro žáky ze sedmých tříd a čtyřletý studijní obor – pro žáky
z devátých tříd.

Založení školy a vývoj nabídky oborů

Gymnázium v Rájci-Jestřebí bylo založeno pod názvem Soukromé osmileté gymnázium v roce 1993 paní Jitkou Taussikovou jako alternativa k tradičním formám studia. V roce 1997 se škola stala právnickou osobou – obecně prospěšnou společností – a rozšířila nabídku vzdělávání o čtyřletý studijní obor. Od roku 2002 gymnázium poskytuje vzdělání v šestiletém studijním oboru, který postupně nahradil původní osmiletý obor. Od prosince 2013 je v platnosti název Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Sídlo školy

Gymnázium sídlí v renovované městské historické budově, která byla postavena v roce 1908. V přízemí budovy jsou tělocvična, ředitelna a kancelář, kabinety, šatny pro studenty, jídelna s kuchyňkou, jazyková učebna a kmenová třída. V patře jsou další kmenové třídy a kabinety, knihovna, počítačová učebna, moderní experimentální učebna určená především pro výuky fyziky a malá laboratoř. K budově přiléhá oplocený areál školního dvora s hřišti.

Kontaktní, identifikační a jiné informace

Ředitel školy: Ing. Stanislav Laštůvka

Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Kateřina PernicováMgr. Monika Nováková

Výchovná poradkyně: Mgr. Kateřina Pernicová

Předsedkyně Správní rady: Ing. Helena Horáková

Předseda Školské rady: Mgr. Jiří Prudký

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

+420 516 432 181 (pevná linka)

+420 603 588 369 (mobil)

ID datové schránky: akamcwm

REDIZO: 600013260                  IČ: 25313304                 IZO: 108028135

č. účtu: KB Blansko, a.s. 19-4815340207/0100

Z rozhodnutí správní rady činí školné pro studenty vyššího gymnázia (poslední čtyři roky studia) 10 800 Kč za školní rok  2017/18 (variabilní symbol = datum narození studenta). Rodiče mohou požádat o snížení školného v případě přijetí sourozence již studujícího studenta po dobu jeho studia. Rodiče mohou požádat o snížení školného nebo osvobození od placení školného v případě zhoršené finanční situace rodiny, jakou je např. ztráta zaměstnání. O žádosti rozhoduje Správní rada. Rodiče primánů a sekundánů (8. a 9. ročník) školné neplatí.

Z rozhodnutí správní rady se po deseti letech zvyšuje školné, ve školním roce 2018/19 bude školné nově činit pro studenty čtyřletého oboru a vyššího stupně šestiletého oboru 12 000 Kč za školní rok. Pro studenty nižšího stupně gymnázia bude školné ve výši 4 540  Kč, což je částka rozdílu mezi 100% normativem MŠMT a 90 % normativu, které může maximálně získat soukromá škola.