Maturita 2016/17

Maturita obecně

Doporučujeme žákům, aby sledovali stránky http://www.novamaturita.cz/, kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace k maturitním zkouškám. Velmi důležité jsou především maturitní kalendář pro rok 2016/2017 a kritéria hodnocení.

11. 4. 2017 budou žáci konat písemnou práci z českého jazyka a literatury.

2. 5. 2017 proběhne písemná práce z anglického jazyka.

3. 5. 2017 budou didaktické testy z českého jazyka a anglického jazyka.

Pro rok 2016/17 platí ve výběru maturitních zadání k ústní zkoušce z českého jazyka:

- žák vybírá 20 děl
- světová a česká literatura do konce 18. století: min. 2 literární díla
- světová a česká literatura 19. století: min. 3 literární díla
- světová literatura 20. a 21. století: min. 4 literární díla
- česká literatura 20. a 21. století: min. 5 literárních děl
- minimálně dvěma díly musí být v seznamu žáka zastoupena próza, poezie, drama
- seznam žáka může obsahovat maximálně dvě díla od jednoho autora
- seznam literárních děl, z něhož žák vybírá, sestavuje škola
- minimální celkový počet nabízených literárních děl je 60, horní hranice není stanovena

Profilová část maturitní zkoušky probíhá ústní formou - předměty a pravidla výběru

Do 1. 12. podává žák přihlášku k maturitě.

Do 31. 3. musí žák odevzdat řediteli školy vlastní seznam literárních děl. Neodevzdá-li žák do stanoveného data vlastní seznam literárních děl, losuje si u ústní zkoušky společné části z pracovních listů ke všem dílům obsaženým ve školním seznamu literárních děl.

Má-li maturant závažné pochybnosti o správnosti výsledku zkoušky společné části MZ konané formou didaktického testu, může podat žádost o přezkum výsledku maturitní zkoušky dle zákona č. 561/2044 Sb. (§ 82 odst. 3). Žádost je možné podat nejpozději do 5 dnů ode dne, kdy byl žákovi zpřístupněn výpis výsledků didaktických testů společné části maturitní zkoušky žáka. Žádost se podává doporučeně na ministerstvo školství, které žáka o výsledku vyrozumí do 30 dnů ode dne doručení žádosti.

Adresa pro písemné podání žádosti o přezkum výsledku didaktického testu SČ MZ:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 7
118 12  Praha 1

V případě, že absolvent potřebuje vystavit druhopis maturitního vysvědčení, např. proto, že vysvědčení ztratil, musí předložit škole písemnou žádost. Druhopis vysvědčení je mu poté vyhotoven a vydán oproti podpisu absolventa do maturitní dokumentace.

Soubory ke stažení:

Školní seznam literárních děl:
4. ročník 2016/2017

Témata pro zpracování školních zkušebních témat (3. část pracovního listu společné části):
anglický jazyk

Pravidla výběru profilové části maturitní zkoušky

Témata profilové části pro školní rok 2016/17:
Povinné zkoušky:
anglicky jazyk