Výchovné poradenství | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Výchovné poradenství

Výchovná poradkyně:

Mgr. Kateřina Pernicová

Konzultační hodiny: individuálně dle dohody

Kontakt: 516 432 181, 603 588 369

Výchovné poradenství

je služba určená studentům, jejich rodičům a pedagogickým pracovníkům. Výchovný poradce pomáhá při profesní orientaci studenta, při prevenci a řešení školních a výchovných problémů. Cílem jeho práce je zdárný průběh studia a úspěšný osobnostní rozvoj studenta. Všechny získané informace jsou důvěrné a je s nimi zacházeno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

Příklady práce výchovného poradce:

• Seznámení studentů nových tříd s formami a způsobem studia na naší škole. Adaptační pobyt, který organizujeme na začátku školního roku pro nově vytvořené třídy.
  • Podpora studentů při zvládání adaptačních potíží při vstupu na gymnázium.
  • Konzultace a informace o možnostech studia na VŠ a VOŠ, přípravných kurzech pro studenty maturitních tříd, dnech otevřených dveří jednotlivých VŠ, veletrzích vzdělávání.
  • Pomoc se studiem ve zvláštních situacích (specifické poruchy učení, vysoká omluvená absence, neprospěch…)
  • Pomoc při řešení vztahových obtíží (pozice ve třídě, kontakt s pedagogy, prevence šikany,
    složitá rodinná nebo osobní situace…)
  • Spolupráce se školním metodikem prevence při zjišťování a nápravě nežádoucích jevů (alkohol, drogy, šikana, záškoláctví…)
  • Spolupráce s odborníky mimo školu (pedagogicko-psychologická poradna, střediska výchovné péče, orgány státní správy…)

Co mohou očekávat maturanti:

Pomoc při řešení problémů s organizací přípravy k maturitě.
Radu, kde hledat informace nezbytné pro správné rozhodnutí o dalším studiu.
Radu, jak pracovat s webovými stránkami, které jsou pro toto rozhodnutí důležité.
Pomoc při volbě přípravných kurzů k přijímacím zkouškám.
Vzor pro vyplnění přihlášky.
Radu, jak postupovat při odvolacím řízení v případě nepřijetí na VŠ.

Kontaktní formulář

Využijte možnosti tohoto kontaktního formuláře, kdykoliv máte potřebu se na něco zeptat, potřebujete poradit s řešením Vaší situace či chcete cokoliv vzkázat.

Jméno:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osmnáct a devatenáct
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).