adaptak | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Adaptační kurz předčil očekávání

Začátek školního roku je vždy pro mladého člověka obtížný. Po dvouměsíčním prázdninovém odpočinku nastupuje do vyššího ročníku, kde musí okamžitě čelit výraznějším nárokům i větší odpovědnosti. Pokud je vše spojeno ještě se změnou školy a prostředí, není to jistě snadné. Také pro studenty primy a prvního ročníku Gymnázia v Rájci-Jestřebí nebyl začátek mezi neznámými spolužáky a pedagogy vůbec jednoduchý. Rychlejšímu přizpůsobení novým podmínkám má na této škole napomoci již tradiční adaptační kurz. Na celé tři dny tak studenti rájecko-jestřebského gymnázia odjíždějí na společné soustředění, které je zaměřeno na vzájemné poznávání a stmelování třídního kolektivu.

V letošním roce nové studenty uvítalo příjemné prostředí areálu horské chaty Orientka u Rýmařova. Pod profesionálním dohledem místních instruktorů zde procházeli noví gymnazisté celou řadou motivačních her i adrenalinových vyžití.

Samotní studenti reagují: „Nejdříve jsme začali s týmovými hrami zaměřenými na seznámení a zároveň na spolupráci, pak nás čekala bungee trampolína, kterou jsme si všichni užili. Druhý den nás potěšila náročná lanová dráha a horolezecká stěna. V lesním prostředí na nás později čekal airsoft a další zábava. Večer jsme pak opékali párky a dobře jsme si popovídali. Tento adaptační pobyt jsme si moc užili.“

I další studenti hodnotí celou akci kladně: „Jestli bych měla říci svůj názor na tenhle třídenní výlet, tak za mě to bylo super! Jak třída i učitelé, instruktoři, místo, dokonce i obědy. Adaptační pobyt se mi moc líbil a věřím, že máme výborný kolektiv.“

Adaptační kurz tak předčil očekávání, která do něj byla vložena, stejně jako příjemně překvapili mladí lidé, kteří se ho zúčastnili. Gymnázium Rájec-Jestřebí rázem získalo třídy, které spojuje množství společných zážitků a které jsou připraveny na kvalitní a odpovědnou práci. Studenti pedagogům dokázali, že jsou vstřícnou a ochotnou generací se zdravým zájmem o vše nové, která se dokáže domluvit a táhnout za jeden provaz, což je jistě dobré znamení do budoucna pro celou naši společnost.

Mgr. Jiří Prudký, třídní učitel a studenti primy a 1. ročníku