Do-sveta-2023 | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Spolupracujme a inspirujme se navzájem

Škola požádala o finanční podporu z dotačního programu v oblasti rozvoje lidských zdrojů Do světa! 2023. 

Okruh B.2: Podpora mezinárodních projektů navazujících na projekty realizované v rámci Programu celoživotního učení EU COMENIUS - Partnerství škol a LEONARDO DA VINCI - Projekty mobility a Projekty partnerství a Programu ERASMUS+ - Klíčová akce 1 (KA1) Projekty mobility osob - Odborné vzdělávání - Mobilita žáků v odborném vzdělávání a Klíčová akce 2 (KA2) Projekty spolupráce - Školní vzdělávání, Odobrné vzdělávání

Logo-jihomoravskeho-kraje
Stručný popis projektu:

Naší cestou do Francie chceme posílit přátelské vztahy s partnerskou školou, s níž jsme v minulosti realizovali projekt programu Erasmus+ KA2. Obsahem nynějšího projektu navazujeme na témata předchozí spolupráce (vztah mladých lidí k prostředí, v němž žijí, trvale udržitelný rozboj, pohyb v přírodě) a obohacujeme výuku u nás nově zavedeného předmětu Environmentální výchova o evropský rozměr. Dosavadní spolupráci dále rozšiřujeme o nová témata v návaznosti na další nově vyučovaný předmět - Mezinárodní vztahy. Naším cílem je vytvořit podmínky pro komunikaci mezi mladými lidmi ze dvou zemí a pro zamyšlení nad zajímavými tématy, poznat region partnerské školy a pozvat partnery k nám, povzbudit zájem o studium francouzštiny u nás. S 25 žáky a 4 pedagogy plánujeme strávit 5 dní ve Francii na partnerské škole a 2 sny na cestě se zastávkami na místech souvisejících s tématy projektu. Projekt je reciproční, ale návštěva Francouzů u nás je plánována na jaro 2024.

Škole byla z prostředků Jihomoravského kraje přiznána částka 200.000,--  

Prostředky se použijí především na dopravu do Francie, vstupné  a pojištění studentů a cestovné pedagogického doprovodu.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.