Minimalismus | Gymnázium Rájec-Jestřebí

MINIMALISM: Is simplifying the way for our planet?

(MINIMALISMUS: Je zjednodušování cestou pro naši planetu?)

Erasmus+ školní vzdělávání - KLíčová akce 2, Výzva 2018

Číslo projektu: 2018-1-CZ01-KA229-048028_1

Délka: 2 roky, po prodloužení kvůli covid-19 projekt skončil 30. 9. 2021

Partneři: Německo (Gymnasium Goetheschule, Hannover), Francie (Lycée Louis Barthou, Pau), Španělsko (Instituto de Enseñanza Secundaria Macarena, Sevilla)

Popis: Projekt je založen na myšlence minimalismu, který nabízí cestu k udržitelné budoucnosti naší planety. Je to jediné místo k životu, které máme. Je proto moudré přimět mladou generaci k přemýšlení o tom, jak žít. Díky grantu Erasmus+ budou žáci zkoušet několik praktických způsobů, jak zjednodušit svůj život. Zbaví se nepotřebných věcí, vyrobí vlastní kosmetiku, přešijí oděvy, poznají přírodní zemědělství, nakoupí bez obalu a uvaří jídlo bez odpadu, opraví kolo, pokusí se více ekologicky cestovat, seznámí se s konceptem minimalistického bydlení.

Pracovním jazykem mezinárodních skupin při jednotlivých činnostech bude angličtina, ale v rodinách se dostane ke slovu i němčina, španělština a francouzština.

Naučené skutečné dovednosti zveřejníme ve virtuálním prostředí (You Tube videa, rozhlasový program s podcasty), zpracujeme brožury, grafy pro přednášky, najdeme školní sběrné místo pro nepoužívané oblečení a uspořádáme módní přehlídku recyklovaného oblečení, zveřejníme recepty na Do It Yourself drogerii, ..a dobrá myšlenka se tak může šířit dál.

Projekt vede: Mgr. Kateřina Pernicová

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie.
Za obsah publikací (sdělení ) odpovídá výlučně autor. Publikace (sdělení) nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.