Poznejme se osobně | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Poznejme se osobně

Cílem projektu je uskutečnění výukového pobytu ve Velké Británii doplněného o návštěvu partnerské školy, se kterou spolupracujeme v rámci programu Comenius – eTwinning. Ve školním vyučování je výuka anglického jazyka řazena k nejpraktičtějším částem a kvalitní výuka cizích jazyků je jednou z priorit naší školy. Při výuce je důležité, aby se studenti dostali do přímého kontaktu s rodilým mluvčím, a to nejlépe při delším pobytu. Je proto snahou vyučujících cizích jazyků  zapojení studentů do programů Comenius (partnerství škol, individuální mobility žáků, partnerství Regio, eTwinning), kde se předpokládá dlouhodobější pobyt v cizí zemi.

Při realizaci projektu „Poznejme se osobně“ budou studenti v přímém kontaktu se studenty z partnerské školy a dlouhou dobu stráví v anglických rodinách. Ubytování v rodinách je součástí výukových pobytů. Během pobytu se student stává součástí hostitelské rodiny, zasedá ke společnému stolu během jídla a hlavně je nucen konverzovat. Tématem konverzací se stávají otázky rodiny, života v ČR ale i odlišnosti ve stravování a vzdělávacích systémech. Doplněním výukového pobytu bude i několik poznávacích výletů se zaměřením na historii, současnost i přírodní a kulturní zajímavosti Anglie, návštěva Londýna je již neodmyslitelnou součástí takových pobytů a předpokládáme, že průvodci našim studentům budou studenti z partnerské školy. Výjezdu do Velké Británie bude předcházet práce studentů na prezentacích o naší zemi a o Jihomoravském kraji. Vybrané prezentace budou představeny na partnerské škole.

Výjezd je plánován na druhou polovinu měsíce září 2012.

Realizací projektu je pověřena Mgr. Barbora Honzátková