hory 2020 | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Lyžařský kurz v Koutech nad Desnou

V85121021_1454608304710796_2090448432224272384_n neděli 9. 2. 2020 vyjelo 42 žáků, učitelé a instruktoři Gymnázia Rájec-Jestřebí na lyžařský výcvikový kurz do Koutů nad Desnou. Ubytováni jsme byli v příjemném penzionu přímo proti výchozí sjezdovce celého ski areálu v Koutech. Hned po příjezdu jsme si připravili příslušnou lyžařskou výstroj a výzbroj a mohli jsme vyrazit na první odpolední lyžování. Prvně proběhlo rozdělení žáků do jednotlivých družstev a poté jsme již mohli vyrazit na první jízdu na šestisedačkové lanovce, která vede do stanice Medvědí hora. Ski areál nabízí velké možnosti pro zkušené i méně zdatné lyžaře. Každý si přijde na své. Svahy byly vždy pěkně upravené, mohli jsme si dosyta užít několikakilometrové sjezdovky, 3 vleky bez front a jednu pohodlnou lanovku s pěknými výhledy a možností občerstvení na horní stanici a dobít tak energii na další jízdy na lyžích nebo také bigfootech, které jednotlivá družstva se svými instruktory využili a moc je to bavilo a mohli si vyzkoušet i různé skoky a otočky, které tyto krátké lyže umožňují. Výcvik pro žáky probíhal dopoledne i odpoledne. Ve středu odpoledne jsme vyrazili na výlet do blízkého města Šumperk. Plnou penzi jsme měli na penzionu a za vynikající jídlo jsme panu kuchaři udělili diplom. Večer žáci absolvovali přednášku o výstroji a výzbroji, které je pro lyžování nezbytností a také zhlédli video správné techniky řezaného oblouku – carvingu. Pobavili se i programem připraveným jednotlivými družstvy. Poslední večer si i učitelé připravili program s názvem: „Možná přijde i kouzelník“. Poděkování za vzorné chování patří všem účastníkům kurzu, dále instruktorům a hlavně vedoucímu kurzu a zároveň i zdravotníkovi panu Mgr. Dušanu Dvořáčkovi a panu řediteli za možnost se této akce zúčastnit.

 Mgr. Silvie Červenková – učitelka tělesné výchovy a biologie

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.