Projektovy | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Projektový týden v mezinárodních barvách

Ve dnech 4. 3. 2018 až 12. 3. 2018 proběhlo na Gymnáziu Rájec-Jestřebí závěrečné setkání žáků a učitelů v dvouletém projektu Věda za hranicemi školní třídy. Předchozí pracovní setkání se odehrávala v zahraničí, v německém Hannoveru, francouzském Pau a španělské Seville. Poslední projektový týden bylo hostitelem rájecké gymnázium, tedy učitelé, žáci a jejich rodiče. Zahraniční žáci byli ubytovaní v hostitelských rodinách, takže tentokrát oni – na oplátku – měli možnost nahlédnout do běžného života v českých rodinách.

Po nedělních příjezdech z letišť v Brně (Němci), Vídni (Španělé) a Prahy (Francouzi) následovalo pondělí, kdy se jednotlivé skupiny prezentovaly na slavnostním zahájení v tělocvičně gymnázia. Tím okamžikem vypukla série intenzivních projektových prací střídaných chvílemi odpočinku a snahou ukázat hostům krásy našeho regionu. Žáci se setkali v působivém pracovním semináři Science Slam se současnými špičkovými vědci, plnili náročné, ale i zábavné úkoly v brněnském centru Vida!, poznávali skrze úkoly z fyziky a matematiky některé pozoruhodnosti Brna, komunikovali, spolupracovali a objevovali vědu i mimo školních lavic. Během týdne navštívili také elektrárny v Dalešicích a Dukovanech. A samozřejmě mohli obdivovat Moravský kras a jeho ponornou říčku Punkvu nebo rájecký zámek vyzdobený kaméliemi. Mnohým se dokonce díky hostitelským rodinám podařilo během volné soboty navštívit i Prahu.

V pátek dopoledne byly týdenní práce zakončeny a vyhodnoceny. Před závěrečným večírkem na rozloučenou byly předány certifikáty a děkovalo se a obdarovávalo… Nechyběly dobroty připravené hostitelskými rodinami – společnou rukou hostů a domácích – a hudba a tanec. A po odpočinkové sobotě přišla neděle a loučení…

Byl to perný týden. Jak pro učitele, tak pro žáky a hostitelské rodiny. Věnovat se někomu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, to není jen příležitost k upevnění a procvičení angličtiny, to je rovněž příležitost poznat na vlastní kůži kulturní rozdíly, najít si přátele, pobavit se, řešit desítky komplikovaných situací a zjistit, co je to odpovědnost a jak je obtížné ji nést. Byl to krásný týden. Španělé se například díky proměnlivému počasí poprvé v životě postavili na lyže a poprvé v životě se koulovali čerstvě napadaným sněhem. Byl to promyšlený týden. A za organizaci a program toho týdne je nezbytné poděkovat zejména školní koordinátorce, Mgr. Kateřině Pernicové, vedení školy a pedagogům. A v neposlední řadě také všem zodpovědným a ochotným rodičům a zúčastněným žákům.

Mgr. Petr Jančík

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.