Sevilla | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Kurz španělštiny v Andalusii!

Když se řekne Španělsko, co si člověk představí? Krásné pláže? Diskotéky a bary? První věc, na kterou si odteď vždy vzpomenu, je, jak jsem procházel městem Sevilla. Sice již byl večer a tma, ale celé město žilo mnohem více než ve dne. Člověk může vidět na každém rohu lidi hlučně si povídat a bavit se. Ten nejkrásnější aspekt Španělska je zkrátka atmosféra. 

 Při svém týdenním pobytu zde jsem měl pocit, že snad Španělé nikdy nespí. Avšak hlavní důvod, proč jsem se s Gymnáziem Rájec-Jestřebí vypravil na jazykově-kulturní kurz na jih Španělska, byl jednoduchý: vylepšit svoji španělštinu. Každý den našeho pobytu jsme měli naprosto skvělý harmonogram. Dopoledne výuku v místní jazykové škole, odpoledne jsme s rodilými mluvčími procházeli různé památky a po večerech měl člověk možnost nasát magickou atmosféru a cvičit své konverzační schopnosti v různých obchodech a kavárnách. Navíc jsme bydleli v místních rodinách. Jeden den jsme také strávili u moře v Cádizu. 

Svoji angličtinu považuji za výbornou, ale ve španělštině jsem nikdy nebyl nejlepší. Nicméně, troufám si tvrdit, že tento kurz byl nejužitečnější zahraniční zájezd, kterého jsem se v životě zúčastnil a neskutečně mi pomohl. Získal jsem nové dovednosti, jazykově i lidsky. Naše škola pořádala neanglický výjezd (vlastně výlet – cestu jsme totiž absolvovali letecky) poprvé, a všech nás deset, kteří jsme se akce zúčastnili,  se může podepsat pod žádost o opakování takových akcí.  

  

Marek Fojt 

Kvarta, Gymnázium Rájec-Jestřebí

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.