Terénní | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Terénní biologická vycházka

19551743_1049963521801276_2012797705_o

28. 6. 2017 vyrazila skupina studentů z Gymnázia Rájec-Jestřebí do Brna. Ale z výuky se ulít nechtěli. Na zastávce Přístaviště u Brněnské přehrady se setkali s Ing. Zorou Rýparovou z organizace Rezekvítek a terénní cvičení zaměřené na vodní biotopy mohlo začít. Na úvod studenti vytvořili několik skupinek, rozehráli se a lektorka je uvedla do problému: co v které vodě žije, co všechno můžeme o rybníku či potůčku zjistit z hlediska chemického, biologického i fyzikálního. A protože největší školou je praxe a vlastní zkušenosti, šlo se rovnou na věc. Nejprve analýza rybníku Rakovec, poté stejnojmenného zdrojového potůčku. Ukázalo se například, že voda v rybníku je mnohem bohatší na dusičnany než voda v potůčku a že potůček je poměrně velmi čistý. Důkazem byli třeba drobní živočichové, které se podařilo odlovit – splešťule blátivá či pijavka. Přestože bylo velké vedro a na všechny zúčastněné doléhala únava z končícího školního roku, cvičení přineslo mnohé podněty, bylo zajímavé i zábavné. Poděkování patří nejen Mgr. Červenkové a lektorce Ing. Rýparové, ale i ostatním účastníkům, tedy studentům a jejich pedagogickému doprovodu.

Mgr. Petr Jančík

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.