Texkurze | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Studentka tercie se zapojila do T-exkurzí

Na podzim 2019 jsem žákům nabídla možnost rozvíjet svoje znalosti v přírodovědných oborech v rámci projektu Jihomoravského kraje JCMM v T-exkurzi. Vybírat mohli hned ze čtrnácti různých témat.

Na T-exkurzi byli přijati jen studenti, kteří splnili velmi náročné podmínky. Psali motivační dopis a následně museli úspěšně absolvovat test. Z našeho gymnázia tímto výběrem prošla žákyně tercie Tamara Mikeťuková. Tímto bych jí chtěla poděkovat za účast a výbornou reprezentaci gymnázia. A zde je její postřeh ze zmíněné exkurze, která se konala na Lékařské fakultě MU v Brně.

Mgr. Hana Nejezchlebová, vyučující chemie

Hned když jsem se o T-exkurzích dozvěděla, neváhala jsem, protože ráda zkouším nové věci. Chemie mě opravdu baví. Tak mi bylo jasné, že si vyberu minimálně jednu exkurzi, která mě nadchne. Jakmile jsem uviděla název „Na počátku stála buňka“, rozklikla jsem. A opravdu mě to nadchlo. Možná se ptáte proč? Protože mě zajímá problematika karcinogenních onemocnění a chtěla bych se tomuto tématu věnovat i v budoucnu. Musím přiznat, že zpočátku jsem nevěděla, co očekávat, ale strachovala jsem se zbytečně. Exkurze naopak předčila moje očekávání. A na sto procent bych jela zas. Myslím, že studentů se stejným cílem (oborem) moc není. A to je škoda, jelikož je stále co objevovat. Je úžasné vědět, že se – sice v malém měřítku – můžu podílet na výzkumu a tím i pomáhat. Chci mít možnost pomáhat, protože v dnešním světě je pomoci i naděje málo.

Co se týče nových znalostí, dozvěděla jsem se nejen to, jak správně pipetovat, ale i to, že vybavit laboratoř je celkem drahá záležitost. A také jsem poznala, jak funguje lidská buňka mimo tělo a jak se buňky shlukují a následně přeměňují.

Celkově to bylo zajímavé a plné informací. Zejména díky paní Ing. Markétě Svobodné a dobré organizaci celého projektu.

Tamara Mikeťuková, tercie 

https://www.jcmm.cz/projekt/t-exkurze/

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.