Tree house | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Minimalismus v brněnském polesí

Img-20181017-wa0013 Ve středu 17. 10. 2018 se studenti rájeckého gymnázia vydali spolu se svými hosty - studenty z Francie, Španělska a Německa - do lesů mezi Vranovem, Lelekovicemi a Kuřimí. Jde o polesí, které patří Lesům města Brna, tedy organizaci, která nám návštěvu nejen umožnila, ale poskytla nám i doprovod a možnost vidět... unikátní minimalistickou verzi bydlení v podobě tzv. stromových domů, treehouses.
Nejstarší z domů je poblíž Chaty Babí lom, je zavěšený a byl vůbec prvním stromovým domem v České republice. O kilometr dál se nachází druhý ze tří treehouses, "U jezevce". Je větší, s krásným výhledem do zalesněného údolí a na stráň opravdu obývanou jezevci.
Naši i zahraniční studenti, kteří přijeli v rámci dvouletého projektu v programu Erasmus+, se rádi prošli prosluněným lesem od Vranova k lesní školce Lesů města Brna a pak už mohli vystoupat po příkrých schodech do útrob treehouse. Obdivovali krásné a útulné ložnice, suchý záchod, kamínka a samozřejmě klid a čistý vzduch. Tedy minimalismus v praxi! 
Stromové domy jsou obvykle pronajímány, nám však paní Musilová z LMB umožnila jen tak nahlédnout, za což jí velmi děkujeme. V rámci projektového mezinárodního setkání v projektu MINIMALISM: Is simplifying the way for our planet? byla procházka v okolí Babího lomu osvěžující a díky stromovým domům a vstřícnosti jejich vlastníků objevná a příjemná.
Mgr. Petr Jančík, Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.