Maturita 2020/21

Maturita obecně

Doporučujeme žákům, aby sledovali stránky http://www.cermat.cz/, kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace k maturitním zkouškám. Velmi důležité jsou především maturitní kalendář pro rok 2020/2021 a kritéria hodnocení.

Konkrétní termíny budou vyhlášeny MŠMT

Do 1. 12. 2020 podává žák přihlášku k maturitě.

Do 31. 3. 2021 musí žák odevzdat řediteli školy vlastní seznam literárních děl. Neodevzdá-li žák do stanoveného data vlastní seznam literárních děl, losuje si u ústní zkoušky z pracovních listů ke všem dílům obsaženým ve školním seznamu literárních děl.

Od roku 2020/21 se písemná zkouška a ústní zkouška z českého jazyka a literatury a cizího jazyka přesunuje z centrálního zadávání na školy. Bližší podrobnosti budou známy začátkem října 2020, kdy vyjde novela vyhlášky o ukončování studia.

Má-li maturant závažné pochybnosti o správnosti výsledku zkoušky společné části MZ konané formou didaktického testu, může podat žádost o přezkum výsledku maturitní zkoušky dle zákona č. 561/2044 Sb. (§ 82 odst. 3). Žádost je možné podat nejpozději do 5 dnů ode dne, kdy byl žákovi zpřístupněn výpis výsledků didaktických testů společné části maturitní zkoušky žáka. Žádost se podává doporučeně na ministerstvo školství, které žáka o výsledku vyrozumí do 30 dnů ode dne doručení žádosti.

Adresa pro písemné podání žádosti o přezkum výsledku didaktického testu SČ MZ:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 7
118 12  Praha 1

V případě, že absolvent potřebuje vystavit druhopis maturitního vysvědčení, např. proto, že vysvědčení ztratil, musí předložit škole písemnou žádost. Druhopis vysvědčení je mu poté vyhotoven a vydán oproti podpisu absolventa do maturitní dokumentace.

Soubory ke stažení:

Školní seznam literárních děl:

platný pro sextu i 4. ročník 2020/21

Pravidla výběru profilové části maturitní zkoušky

Témata profilové části pro školní rok 2020/21:

Povinné zkoušky:
anglický jazyk
biologie
dějepis
fyzika
chemie
matematika