Paměťové instituce | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Vzdělávací programy paměťových institucí do škol

Škola byla vybrána a od září 2019 realizuje třetí běh pokusného ověřování Vzdělávacího programu paměťových institucí do škol.

Žáci primy a sekundy šestiletého studijního cyklu gymnázia tak mají možnost navštívit nejrůznější muzea a památníky, které MŠMT zahrnulo do vyhlášeného programu. Z prostředků programu jsou jim hrazeny jak vstupy, tak doprava, ale i ubytování a strava při vícedenních návštěvách.

Cílem pokusného ověřování je:

- ověřit zájem škol opakovaně využívat didakticky kvalitní výuku, kterou nabízejí vybraná muzea, památníky a další typy paměťových institucí

- ověřit, zda se vyuíiváním muzejně-edukačních programů rozšíří poznatková báze žáků škol v oblasti společenskovědní a přírodovědní

- ověřit, zda bude reálně posílena výuka průřezových témat díky nové vzdělávací nabídce rozšířené o další typy kulturních institucí a v rámci šetření vyzkoušet nové evaluační nástroje

V prvním pololetí 2019/20 žáci primy a sekundy navštívili např. zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, Skanzen Strážnice, Slezské muzeum v Opavě, Národní památník na Vítkově, Národní technické muzeum v Praze a další.