Heute | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Heute wie einst lange her

Cíl projektu a jeho zdůvodnění:
Hlavním cílem našeho projektu je motivovat studenty k intenzivnímu studiu cizích jazyků (je jistě povzbuzující vědět, že mám v cizí zemí přátele, kteří čekají na moje dopisy a maily, přátele, se kterými mohu nejen zprostředkovaně komunikovat, ale i se osobně setkat), zapojit naši školu do ještě užší spolupráce s rodiči a obcí a samozřejmě navázat dlouhodobé partnerství s litevskou školou.

Z obsahu projektu:
Projekt, jehož název lze přeložit jako "Dnes jako kdysi tenkrát", je dvouletý projekt dvoustranného partnerství škol, který je zaměřen na cizí jazyky a zahrnuje vzájemný čtrnáctidenní výměnný pobyt studentů.
Název projektu napovídá, že se budeme zabývat kulturními tradicemi a zvyky našeho regionu a regionu naší partnerské školy v Litvě, ve městě Biržai.Obě země, města a školy jsou sice od sebe prostorově velmi vzdáleny, ale lidé v nich prožívají stejné nebo podobné problémy, životní situace a příběhy (narození, svatba, rodina, víra, práce, zábava, smrt). Je tomu tak dnes a bylo tomu tak i v minulosti (kdysi tenkrát).
Lidová poezie, hudba, místní zvyky a tradice odrážejí tyto radostné i smutnější situace. Bohužel místní zvyky a tradice pozvolna, někdy i dramaticky rychle mizí a zanikají a s nimi chudne i naše kulturní dědictví, ze kterého vyvěrá jednak pocit naší jedinečnosti, výjimečnosti, jednak pocit sounáležitosti s ostatními evropskými regiony a zeměmi.
Chtěli bychom probudit a podpořit zájem studentů o kulturu jejich vlastního regionu a regionu partnerské litevské školy - nejen navázat na zachované a stále živé tradice a zvyky, ale také objevit a třeba i znovu oživit ty zapomenuté.
Projekt byl realizován pod vedení Mgr. Petry Resové

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.