Poznávání britského | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Poznávání britského systému školství v praxi

Projekt Do světa 2009! Krajského úřadu Jihomoravského kraje a eTwinningová spolupráce rájeckého gymnázia s Canterbury High School

Cíl projektu a jeho zdůvodnění:
Výuka anglického jazyka je jednou z nejpraktičtějších částí školního vyučování vůbec. Přesto je zřejmé, že nabídka vzdělávacích metod by měla být zajímavá a pestrá, protože studenti potřebují být stále motivováni. Záměrem tohoto projektu je dát jim vnější impulz pro cílevědomou práci v oblasti cizích jazyků.
Při získávání informací o britském školství si rozšíří znalosti o faktech, kterých se jim dostalo při výuce, poznají reálné prostředí partnerské střední školy v Canterbury, díky komunikaci s rodilými mluvčími při různých příležitostech překonají ostych z používání angličtiny v praxi a zdokonalí se v jazyce a při cestě budou mít možnost poznat i přírodní a kulturní zajímavosti Velké Británie. Studentům se tak dostane uceleného pohledu na zemi, jejíž jazyk se ve škole učí.

Z obsahu projektu:
První příležitost ověřit si informace o britském vzdělávacím systému mají studenti v průběhu besedy s vyučujícím a svými vrstevníky v partnerské škole v Canterbury, druhou v Exeteru při setkání s panem Richardem Perringem, konzultantem pro matematiku na středních školách v oblasti Devonu, a další příležitosti jsou ve výuce anglického jazyka ve škole SOL (Sharing One Language) v Barnstaple, kde jsou studenti týden ubytovaní v místních rodinách. Jedna z domácích úloh pro večerní komunikaci v rodinách je také věnována tomuto tématu.
Výuka obsahuje praktický jazyk v každodenních situacích a povzbuzuje studenty k aktivnímu používání angličtiny. Část hodin je založena na prvcích dramatické výchovy a na konci kurzu studenti prezentují výsledky své práce před ostatními. Mimo výuku se seznámí s prostředím jihozápadní Anglie, kulturními a historickými souvislostmi a získají náhled do života v Británii. 
Cestou zpět k pobřeží uzavírají studenti jazykový a studijní pobyt ve Velké Británii návštěvou Oxfordu, kde se nachází nejstarší univerzita v zemích používajících angličtinu. 
Poznávací část cesty zahrnuje Canterbury, Londýn (2 dny), Salisbury a Stonehenge, Exeter, Barnstaple a okolí (např. Tintangel – rodiště krále Artuše), Bath a Oxford.

Zhodnocení projektu:
Před vlastní cestou studenti zpracovali téma britského systému školství, zapojili se do eTwinningové spolupráce s partnerskou školou a byla vytvořena nástěnka s popisem cesty. 
V průběhu zájezdu byli studenti aktivní, zaujati jednotlivými body programu a celá akce měla velký úspěch.
Z následných dotazníků vyplývá, že práce na projektu, vlastní cesta i pobyt v anglické rodině určitě přispěly k rozvoji komunikačních dovedností studentů a mají teď i větší chuť ke studiu angličtiny. Seznámili se s historií, geografií, kulturou a tradicemi Anglie a ocenili prostor k rozhovorům s rodilými mluvčími. Byli mile překvapeni chutností anglické stravy v hostelech i rodinách a velmi přátelským přístupem místních lidí. Pobyt v rodinách by si dokonce rádi prodloužili! Výuka ve škole byla atraktivní a užitečná, atmosféra příjemná a lektoři výborní, zaujati svou prací. Studenti také ocenili práci svých českých učitelů a dali jim tak motivaci pořádat podobné akce i v budoucnu.
Zlomek z toho, co jsme zažili a viděli, můžete cítit při prohlížení fotogalerie.

Bližší informace Vám poskytne Mgr. Kateřina Pernicová

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.