Praha | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Tradiční toulky Prahou

I letos se studenti kvinty Gymnázia v Rájci-Jestřebí předem těšili na historicko-poznávací exkurzi do Prahy. Tuto aktivitu má každoročně na starosti zkušený vyučující dějepisu Mgr. Jiří Prudký. A ten očekávání studentů nadmíru naplnil. První den po příjezdu a ubytování jsme se všichni společně vydali na Vyšehrad, kde jsme si připomněli osudy významných osobností, které zde našli místo posledního odpočinku. Poté jsme metrem dojeli na Staroměstskou a došli ke Karlovu mostu, kde jsme navštívili tamní muzeum. Zde jsme se dozvěděli zajímavosti o stavbě Karlova mostu i o životě křížovnického řádu s červenou hvězdou. Druhý den ráno jsme po snídani namířili na Pražský hrad a Malou Stranu. Příjemně nás překvapila prohlídka kostela Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka. Poté jsme vystoupali malebnou krajinou na Petřín. Po prohlídce bludiště a výhledu z rozhledny nám pan učitel do denního programu zařadil také Kampu a její nezaměnitelnou atmosféru. Druhý den jsme zakončili příjemným kulturním zážitkem v divadle Semafor, konkrétně představením „Hodiny jdou pozpátku“, ve kterém herecky a pěvecky excelovali Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Poslední den naší exkurze jsme si prohlédli pamětihodnosti Staroměstského a Václavského náměstí i Celetné ulice a vychutnali si výhled z věže Prašné brány. Plni zážitků jsme se těšili domů, ale každý z nás se určitě do Prahy opět velmi rád podívá.

Mgr. Markéta Machová, třídní vyučující kvinty

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.