S Erasmem | Gymnázium Rájec-Jestřebí

S Erasmem do světa

Dscn8734 Projektové setkání vybraných studentů Španělska, Francie, Česka a hostitelského Německa „MINIMALISM: Is simplifying the way for our planet?“ se uskutečnilo ve dnech 24. 3. – 30. 3. 2019 v německém Hannoveru a bylo zaměřeno na jídlo a odpady s ním spojené.

Cesta začala v neděli ráno u Hotelu Grand v Brně. Bylo nás osm nadějných studentů, chlouba Gymnázia Rájec-Jestřebí, a dvě trpělivé, stresu odolné ženy, p. učitelka Pernicová a p. učitelka Honzátková. Na nádraží jsme se všichni nalodili do autobusu a po přestupu v matičce Praze na Florenci jsme pokračovali v cestě do Hannoveru. Celé naše cestování bylo sice zdlouhavé, trvalo 12 hodin, ale to nám neubíralo na nadšení z cesty za vědomostmi a dobrodružstvím. Po desáté hodině večer bylo útrapám a kodrcání v autobuse konec, vzali si nás domů naši náhradní němečtí rodičové

První den nabitého programu započal v partnerské škole společným seznámením s chodem školy a se všemi projektovými studenty. Poté jsme se odebrali poznat město Hannover a jeho krásy. K večeru nás čekalo velmi milé překvapení: kuchařská škola, která pro nás přichystala malý workshop s výrobou hamburgerů, na který jsme si během prohlídky města museli nakoupit určené suroviny. Háček byl v tom, že jsme je měli nakoupit nejlépe bez jakéhokoliv odpadu.

Během celého týdne jsme podnikli mnoho úžasných exkurzí a výletů. Mezi ně patřila například návštěva farem. Jak ekologické, kde se zvířata nechovala jen na porážku a žila relativně přirozeným způsobem, tak i průmyslové krocaní farmy, kde se krocani chovali vyloženě pro jatka. Bylo to zajímavé a zároveň i děsivé. Další velmi poučnou exkurzí byla prohlídka sběrného dvora, kde jsme se mohli podívat, jak se nakládá s odpadem, který my lidé tak nadměrně produkujeme.

Náš největší výlet a zážitek, troufám si tvrdit, byl Berlín. Zde jsme všichni navštívili Braniborskou bránu a budovu Německého spolkového sněmu. A pak ten, kdo měl zájem, se mohl připojit ke komentované prohlídce Berlína, kterou si pro nás připravil jeden z německých studentů. Rozloučení se všemi účastníky projektu bylo v pátek na večírku, kde byla spousta dobrého a ještě více lahodného jídla a pití.

Tímto bych chtěla za nás všechny moc poděkovat našemu panu řediteli Laštůvkovi, že projekt podpořil, a paní učitelce Pernicové za jeho realizaci a za to, že nás vzala s sebou. Dovolím si říct za všechny, že jsme si jej velmi užili a mnoho z nás si naplno uvědomilo, jak moc odpadu dokážeme vyprodukovat jen jídlem. Ze své vlastní zkušenosti vlastně vše znám, už od mala v tomto stylu vyrůstám a vím, jak nezanechávat zbytečný odpad. Ale velice mě těší, že mnoho studentů se o to zajímá také a postupně mění svůj životní styl.

 Cecilie Filipová

Gymnázium Rájec-Jestřebí, kvarta

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.