Zjarnich | Gymnázium Rájec-Jestřebí

Z jarních prázdnin rovnou na lyže

V neděli 11. 2. 2018 se vypravilo 41 žáků, učitelů a instruktorů Gymnázia Rájec-Jestřebí na lyžařský a snowboardový kurz, tentokrát do Koutů nad Desnou. Ubytovali jsme se v renovovaném penzionu přímo proti výchozí sjezdovce celého ski areálu v Koutech, převlékli se a rovnou do vyhřáté lyžárny vybavené vysoušecími trny na lyžařské boty. Rozdělit se do družstev, nacvaknout se na lyže a za pár minut už ujíždíme na osmisedačkové lanovce vzhůru na stanici Medvědí hora. A dolů? Dolů je možné sjíždět například nejdelší, přes tři kilometry dlouhou sjezdovkou modré náročnosti. A právě kombinace ubytovny u paty sjezdovky a pestré palety pěkně upravených svahů nás uspokojila i tentokrát. Žáci strávili na lyžích či snowboardu kolem pěti hodin denně, snídali formou švédských stolů, vydatně obědvali, kolem půl páté lehce posvačili a o půl sedmé dostali teplou večeři. Pobavili se i programem připraveným jednotlivými družstvy, odpočali si na malém výletě do Velkých Losin a užili si všelijakých radostí na svahu i mimo něj. Naštěstí jsme neřešili žádný úraz, i když modřin bylo nepočítaně. Cena skipasu byla vzhledem k našemu statutu (škola, studenti, místní ubytování) velmi příznivá, 300 Kč na osobu a den na svazích, které poskytují několikakilometrové sjezdovky, 3 vleky bez front, 1 pohodlnou lanovku naprosto bez fronty a na horní stanici nové vytápěné záchody. Jen pro srovnání, čtyřhodinový skipas na asi nejlepší 550 m dlouhé sjezdovce v našem regionu stojí 350 Kč. Je lyžování drahé? Určitě, ale stojí to za to, pokud zvolíte adekvátní svahy, pohodové instruktory v čele s Mgr. Dušanem Dvořáčkem, hlavním organizátorem akce, a neméně pohodové žáky z Gymnázia v Rájci-Jestřebí smile Všem zúčastněným a podporujícím pedagogům patří dík!

Mgr. Petr Jančík, Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

---sociální sítě---

.

--- infopanel ----

Gymnázium Rájec-Jestřebí, o. p. s.

Komenského 240

679 02 Rájec-Jestřebí

T +420 516 432 181, +420 603 588 369

E kancelar@gymnaziumrajec.cz

---panel edupage---

---panel kalendář---

---panel fotoarchív---

---panel moodle---

int(1)

Novinky

  • Ut placerat nunc

    15.11.2016

    Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi

  • Lorem ipsum dolor sit amet

    14.11.2016

    Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.